Ричардсън вкарва 25, докато Дюк се събира през второто полувреме, за да победи Ричмънд със 72-61 в мартенската лудост за жени
AP News | 2024-03-22 | 22:40:33

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Рейгън Ричардсън вкара 25 точки и има седем борби, докато Дюк се събира през второто полувреме, за да изпревари Ричмънд 72-61 в мач от първия кръг на женския NCAA турнир в петък.

Не. 7 поставеният Дюк (21-11) напредва, за да играе със щата Охайо в неделя, след поражението на Бъкейс с 80-57 от Мейн в състезание от първи кръг по-рано през деня.

Сините дяволи отвърнаха от пасив от девет точки на полувремето, водейки напред с 42-41 с 4:42 до края в третата четвърт и никога повече не отстъпвайки лидерството.

Ашлон Джаксън добави 14 точки, а Кенеди Браун имаше 10 за Дюк.

Грейс Таунсенд поведе Ричмънд (29-6) с 18 точки, Ади Бъдник отбеляза 17, а Маги Дуган добави 15.

Ричмънд отбеляза 8 от 10 опита за 3 точки през първото полувреме , като Budnik отбеляза 4 за 5, а Maggie Doogan отбеляза 3 от 4. Паяците стреляха 58% през полувремето и водеха на Duke с 37-28 на почивката. Но те се охладиха през второто полувреме, постигайки само 2 от 8 от диапазона за 3 точки.

Дюк ще играе с поставения под номер 2 щат Охайо в неделя, за да определи кой отива в Портланд за Sweet 16 кръг.